For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Jak tanio odnowić wynajmowane mieszkanie?

Jak tanio odnowić wynajmowane mieszkanie?

Mieszkanie powinno być miejscem, do którego chce się wracać i można odpocząć po ciężkim dniu. Często jednak osoby, które decydują się na jego wynajem są w pewien sposób ograniczone przez opłaty dla właściciela oraz spółdzielni. Natomiast tańsze mieszkania bywają po prostu nieatrakcyjne. Zobacz, jak i prosty i mało kosztowny sposób odnowić mieszkanie i cieszyć się z powrotów do niego.

Odświeżenie ścian

Warto jest zmienić kolor ścian po wcześniejszym lokatorze. Brudne ściany możesz umyć albo przemalować na jakiś żywy kolor, który poprawi Ci samopoczucie. Koszty farby nie są duże. Do pomocy przy malowaniu zawsze możesz zachęcić rodzinę i przyjaciół. Jeżeli naprawdę nie masz pieniędzy na malowanie, nawet z pomocą bliskich, to proponujemy Ci wyklejenie ściany stronami z komiksów oraz plakatami. Wnętrze będzie wyglądało wyjątkowo, a w dodatku zamaskujesz ewentualne niedoskonałości na ścianach, na przykład rysy. Możesz również zdecydować się na położenie tapety, ale pamiętaj o tym, że jest to czasochłonne i pracochłonne. Jednak tapeta bardzo skutecznie potrafi zmienić charakter wnętrza, co należy zaliczyć na plus.

Ciekawe zasłony

W wynajmowanych mieszkaniach bywa różnie. Jeżeli masz szczęście, to mieszkała w nim przed Tobą osoba bardzo dbająca o porządek, która zostawiła wnętrze w bardzo dobrym stanie. Bywa jednak i tak, że przed Tobą zajmował je nałogowy palacz. Wtedy wszystkie tkaniny mają tylko jeden zapach- dymu tytoniowego. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowych zasłonek i firanek. Dobrze sprawdzą się delikatne, zwiewne materiały i intrygujące wzory.

Dodatki z charakterem

W bardzo dużym stopniu, to właśnie one decydują o tym, jak odbierane jest dane pomieszczenie. Dobrze jest zainwestować w parę tanich oraz praktycznych przedmiotów. Mogą to być lampy stojące, świeczki, wazon, półka na ścianie albo ramka z Twoją ulubioną fotografią. Od razu zrobi się przytulniej i bardziej stylowo.

Malowanie mebli

Bardzo często w wynajmowanych mieszkaniach można spotkać meble używane, które nie zawsze są w dobrym stanie. Wtedy masz dwa rozwiązania. Możesz odświeżyć te, które już posiadasz, na przykład przemalować je albo kupić coś używanego z komisach meblowych. Czasami można trafić na prawdziwe perełki. Jeżeli właściciel nie ma nic przeciwko, to możesz przemalować meble, które już masz w mieszkaniu. To dobry pomysł szczególnie wtedy, gdy planujesz wynajem mieszkania na dłużej, na przykład na rok lub na dwa lata.

Czy macie jeszcze inne pomysły, jak szybko odnowić wnętrze, gdy mamy mały budżet? Czekamy na nie na naszym facebookowym profilu!