For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Meble IKEA – co sprawia, że sprzedają się tak dobrze?

Meble IKEA – co sprawia, że sprzedają się tak dobrze?

Osoby, które w zeszłym roku odwiedziły sklep IKEA, liczone są już w milionach, a zyski z tych wizyt w miliardach. Żadnej sieci meblowej w Polsce nie udało się osiągnąć takich wyników. W każdy weekend można tam spotkać osoby w bardzo różnym wieku. Od studentów, przez rodziny z małymi dziećmi, aż do osób starszych. Dlaczego meble z IKEA są tak popularne? Czy do zakupu przekonuje nas ich jakość, wzornictwo, a może cena? Postaramy się rozgryźć fenomen szału na meble z IKEA.

Meble IKEA – Bardzo atrakcyjne ceny

Pierwsze sklepy IKEA zostały w Polsce otwarte w latach 90. Od tego czasu trochę nam minął zachwyt produktami z tej sieci, lecz mimo to, w tych szwedzkich sklepach co weekend są dosłownie tłumy. W dodatku prawie każdy coś kupuje. Jedni szafkę do przedpokoju, ktoś inny łóżko, a jeszcze ktoś komplet naczyń do jadalni. W IKEA jest wszystko. Można w ciągu jednej wizyty urządzić sobie całe mieszkanie.

Czy meble z tej szwedzkiej sieci są dobrej jakości? Nie ma co ukrywać, że tutaj zdania są podzielone. Część osób kupuje w niej jedynie niewielkie mebelki, takie jak np szafka nocna, czy stolik, który będzie idealnym uzupełnieniem sypialni. Inni zaś potrafią wyposażyć wszystkie pomieszczenia, właśnie w kompaktowe meble IKEA.

Meble IKEA – Dobra opcja dla studentów oraz na pierwsze mieszkanie

Wielkopowierzchniowe sklepy IKEA to swoisty raj dla studentów, którzy chcą kupić meble szybko i tanio. Jak wiadomo w wynajmowanym mieszkaniu, czy akademiku, prawie zawsze brakuje jakiegoś mebla, który za niewielkie pieniądze możemy właśnie w tej popularnej sieci. Wybierając meble z IKEA, nie musisz już jeździć po targach z używanymi meblami – których  w Polsce jest już niestety coraz mniej – i zazwyczaj nie masz problemu z transportem, bo meble są w paczkach i można je łatwo przewieźć samochodem osobowym, a następnie szybko złożyć w zaciszu domowym. Naprawdę nie potrzeba do tego żadnych ponadprzeciętnych umiejętności.

Meble IKEA – Zgodność z najnowszymi trendami

Każdy, kto choć raz kupił meble z IKEA, ma świadomość, że nie jest to z pewnością inwestycja na następnych 20 lat, ale ten fakt jest rekompensowany przez to, że te meble są po prostu ładne i nowoczesne. Do zakupu zachęca również to, że bardzo często są w sklepie wyeksponowane w taki sposób, że aż chce się je kupić. Meble z IKEA są doskonałym rozwiązaniem do mieszkań w dużych miastach, bo są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Nie ma co ukrywać, że IKEA bardzo dba o reklamę i budowanie marki. Sposób promowania tej sieci od lat jest bardzo pomysłowy i trafia praktycznie do każdego. Zresztą z kampanii reklamowych błyskawicznie można wywnioskować, że na ich meble może sobie pozwolić każdy. Popularność tej marki jest podkreślona również przez fakt, że w Internecie można znaleźć bardzo wiele ofert sprzedaży mebli używanych. Czasami można trafić tam na naprawdę świetnie okazje.

Czy warto kupować meble IKEA? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami na naszym FB